За допомогою транспортера з бензиновим двигуном підняли вантаж масою 2.3 т на висоту 10 м. Визначте

масу(в грамах) витраченого бензину, якщо ККД транспортера становить 25% ( питома теплота згоряння бензину 46 МДж/кг)​

Ответы на вопрос

Отвечает Силантьева Дана.

Ответ:Щоб визначити масу витраченого бензину, спочатку потрібно визначити кількість енергії, яка була витрачена на підняття вантажу. Знаючи масу вантажу та висоту підйому, можемо використати формулу:

Енергія = робота = маса * прискорення вільного падіння * висота

У цьому випадку, прискорення вільного падіння приблизно дорівнює 9,8 м/с².

Енергія = 2.3 т * 9.8 м/с² * 10 м = 2254 Дж

Далі, використовуючи ККД транспортера, можемо визначити, яка частка енергії витрачена на корисну роботу:

ККД = (Енергія корисна / Витрачена енергія) * 100

25% = (Енергія корисна / 2254 Дж) * 100

Енергія корисна = (25/100) * 2254 Дж = 563.5 Дж

Тепер можемо визначити масу бензину, витрачену на цю енергію. Використаємо питому теплоту згоряння бензину:

Маса бензину = Енергія корисна / Питома теплота згоряння бензину

Маса бензину = 563.5 Дж / 46 МДж/кг = 0.0123 кг = 12.3 г

Отже, маса витраченого бензину становить 12.3 грама.

Объяснение: