Можно пожалуста с дано. ЄТО ОЧЕНЬ СРОЧНО!!!!!!!!! ПОЖАЛУСТА Потужність двигуна насоса 28 кВт, а

ККД 45%. На яку висоту насос може підняти 150 кубічних метрів нафти за 10 хвилин ? Густина нафти 800 кг/м.

Ответы на вопрос

Отвечает Усибалиева Айжана.

Дано:

1. Потужність двигуна насоса P = 28 кВт = 28000 Вт (переводимо в ватти для одиниць SI)

2. ККД (коефіцієнт корисної дії) насоса η = 45% = 0.45 (переводимо в десяткову дроби)

3. Об'єм нафти V = 150 м^3

4. Час t = 10 хвилин = 600 секунд (переводимо в секунди для одиниць SI)

5. Густина нафти ρ = 800 кг/м^3

6. Гравітаційна постійна g ≈ 9.81 м/с^2

Знайти:

Висоту h, на яку насос може підняти нафту за заданий час.

Розв'язок:

Корисна потужність насоса, що використовується для підйому нафти, дорівнює загальній потужності, помноженій на коефіцієнт корисної дії:

P_кор = η * P = 0.45 * 28000 = 12600 Вт

Корисна потужність також дорівнює роботі, виконаній за одиницю часу, тобто масі нафти, помноженій на висоту підйому, на швидкість вільного падіння, діленої на час:

P_кор = m * g * h / t

де маса нафти m = ρ * V = 800 кг/м^3 * 150 м^3 = 120000 кг.

З цього можемо виразити висоту:

h = P_кор * t / (m * g) = 12600 Вт * 600 с / (120000 кг * 9.81 м/с^2) ≈ 64.6 м

Висновок:

За даними умовами, насос може підняти 150 кубічних метрів нафти на висоту приблизно 64.6 метрів за 10 хвилин.