за якої сили струму проводили електроліз солі CuSO4 якщо протягом 15 хвилин на катоді виділилося

2-ге міді? ( Розв'язати)​

Ответы на вопрос

Отвечает Лунегов Серёжа.

Відповідь:

Пояснення:

Щоб розв'язати цю задачу, використаємо закон Фарадея електролізу, який стверджує, що маса речовини, що виділяється або осаджується на електроді під час електролізу, пропорційна кількості заряду, що пройшов через розчин.

Маса речовини, що виділяється на електроді (m), може бути обчислена за формулою:

m = Q * M / F,

де Q - кількість заряду, M - молярна маса речовини, F - число Фарадея.

У нашому випадку ми знаємо, що на катоді виділилося 2 г міді (m = 2 г), час електролізу дорівнює 15 хвилин (t = 15 хвилин), а молярна маса міді (M) дорівнює 63.55 г/моль. Нам потрібно знайти силу струму (I).

Спочатку перетворимо час електролізу в секунди:

t = 15 хвилин * 60 секунд = 900 секунд.

Тепер можемо знайти кількість заряду (Q) за формулою:

Q = m * F / M.

Підставляємо відомі значення:

2 г * F / 63.55 г/моль = Q.

Нам також потрібно врахувати, що маса міді (m) відповідає 2-му еквіваленту міді (2 eq). Оскільки один еквівалент речовини має 1 фарадей заряду, ми можемо записати:

Q = 2 eq * F.

Отже, отримуємо:

2 г * F / 63.55 г/моль = 2 eq * F.

З цього рівняння можемо знайти число Фарадея (F):

F = (2 г * 63.55 г/моль) / (2 eq * F).

Спростивши, отримаємо:

F^2 = (2 г * 63.55 г/моль) / 2 eq.

F^2 = 63.55 г/моль * г / eq.

Тепер ми можемо знайти значення числа Фарадея (F). Значення числа Фарадея можна знайти з довідника та використати в попередньому рівнянні для обчислення сили струму