Маса ліфта з пассажирами 800 кг . З яким прискоренням і куди рухається ліфт, якщо сила натягу

троса, що його тримає а) 12 кН; б) 6 кН

Ответы на вопрос

Отвечает Ориняк Арина.
Дано:
m = 800 кг
g = 10 Н/кг
F1 = 12 кН = 12000 Н
F2 = 6 кН = 6000 Н

Знайти:
а1 - прискорення, коли сила натягу троса дорівнює 12 кН
а2 - прискорення, коли сила натягу троса дорівнює 6 кН

Для обох випадків можна використати формулу:

F = m * (g + a)

а1:
F1 = m * (g + a1)
a1 = (F1 - m * g) / m
a1 = (12000 - 800 * 10) / 800
a1 = 5 м/с²

а2:
F2 = m * (g + a2)
a2 = (F2 - m * g) / m
a2 = (6000 - 800 * 10) / 800
a2 = -2.5 м/с²

Таким чином:
а1 = 5 м/с²
а2 = -2.5 м/с²

Відповідно до знака прискорення:
а1 - ліфт рухається вгору (позитивне прискорення)
а2 - ліфт рухається вниз (негативне прискорення)