4. Розв'язати задачу: По провіднику довжиною 45 см протікає струм 20 А. Чому дорівнює розташований

індукція магнітного поля, в якому провідник, якщо на провідник діє сила 9 мн?​

Ответы на вопрос

Отвечает Куанышбай Есет.
Для розв'язання цієї задачі, можна використовувати закон Біо-Савара-Лапласа, який дозволяє обчислити індукцію магнітного поля в точці, де розташований провідник. Формула для обчислення індукції магнітного поля від прямолінійного провідника в точці, віддаленій від нього на відстані "r", виглядає так:

\[B = \frac{\mu_0 * I}{2\pi * r}\]

де:
- \(B\) - індукція магнітного поля (в теслах, Тл),
- \(\mu_0\) - магнітна проникність вакууму (приблизно \(4\pi \times 10^{-7}\) Тл·м/А),
- \(I\) - сила струму (в амперах, А),
- \(r\) - відстань від провідника до точки, в якій обчислюється індукція (в метрах, м).

В задачі дано:
- Сила струму (\(I\)) = 20 А,
- Відстань від провідника до точки (\(r\)) = 45 см = 0,45 м,
- Сила (\(F\)) = 9 Н.

Застосуємо закон Біо-Савара-Лапласа для обчислення індукції магнітного поля:

\[B = \frac{\mu_0 * I}{2\pi * r} = \frac{4\pi \times 10^{-7} * 20}{2\pi * 0,45} = \frac{8\pi \times 10^{-6}}{0,45} \approx 5,59 \times 10^{-5}\, Тл\]

Отже, індукція магнітного поля в точці, де розташований провідник, дорівнює приблизно \(5,59 \times 10^{-5}\) Тл.