4. Ұзындығы 5,1-102 см, ені 3,2-10² см, биіктігі 25,0-10² см бөлменiн көлемiн есептендер. Сандардын

ықшам түрлерін пайдалана отырып, көбейту амалын орындандар. Келемнiн мәнiн метр кубпен жазындар. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Даценко Елизавета.

Біздің көбейту амалын орындау үшін, бізге көлемді есептеу қажет болады. Көлемді есептеу үшін, біз сандарды және олардың биіктіктерін, узындығын, және енін қолданамыз.

1. Үш жағымды сан орнатамыз: 5.1 * 10^2 см, 3.2 * 10^2 см, 25.0 * 10^2 см.

2. Сандарды метр бойынша ауыстырамыз: 5.1 * 10^2 см = 5.1 * 10^-2 м, 3.2 * 10^2 см = 3.2 * 10^-2 м, 25.0 * 10^2 см = 25.0 * 10^-2 м.

3. Көбейту амалын орындап, біз сандарды куб метр бойынша көбейтеміз: (5.1 * 10^-2 м) * (3.2 * 10^-2 м) * (25.0 * 10^-2 м) = 4.096 * 10^-6 м³.

Сонымен 4.096 * 10^-6 м³ көбейтілген көлемі есептенді.