Човен проходить відстань за течією річки за 3 години, а плід проходить ту ж відстань за 12 годин.

Скільки часу потрібно човну на зворотній шлях? Дайте розвʼязок будь ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцева Ксюша.
За 3 години човен проходить відстань за течією річки, а плід проходить ту ж відстань за 12 годин. Щоб знайти час, який потрібен човну на зворотній шлях, ми можемо скористатися пропорцією.

За одиницю часу човен проходить 1/3 відстані, а плід проходить 1/12 відстані. Позначимо час, який потрібен човну на зворотній шлях, як "х". Тоді пропорція буде:

1/3 : 1/12 = 1 : х

Для того, щоб розв'язати цю пропорцію, ми можемо використати правило множення пропорцій. Помножимо чисельник першого дробу (1/3) на знаменник другого дробу (12) і чисельник другого дробу (1) на знаменник першого дробу (х):

(1/3) * 12 = 1 * х

Отримаємо:

4 = х

Отже, човну потрібно 4 години на зворотній шлях.