Два резистори опорами 5 Ом та 10 Ом спочатку з'єднали послідовно, а потім паралельно і підключили

до мережі 50 В. Визначте потужність та роботу ел. струму на кожному провіднику за 1год в першому та другому випадку. Допоможіть, будь ласка ​

Ответы на вопрос

Отвечает Лукин Никита.

Для вирішення цієї задачі спершу знайдемо ефективний опір кожного з'єднання резисторів та потім використовуємо закон Ома та формули для потужності та роботи електричного струму.

Послідовне з'єднання резисторів:

У послідовному з'єднанні опори додаються:

R_посл = R₁ + R₂ = 5 Ом + 10 Ом = 15 Ом.

Закон Ома для потужності:

P = U² / R,

де P - потужність, U - напруга, R - опір.

Підставимо значення:

P_посл = (50 В)² / 15 Ом ≈ 166,67 Вт.

Робота електричного струму на кожному провіднику за 1 годину в першому випадку:

W_посл = P_посл * t = 166,67 Вт * 1 год = 166,67 Вт·год.

Паралельне з'єднання резисторів:

У паралельному з'єднанні опори обчислюються так:

1 / R_пар = 1 / R₁ + 1 / R₂ = 1 / 5 Ом + 1 / 10 Ом = 2/10 + 1/10 = 3/10,

де R_пар - ефективний опір паралельного з'єднання.

Р_пар = 10 Ом / (3/10) = 10 Ом * (10/3) = 100 / 3 Ом.

Потужність в паралельному з'єднанні:

P_пар = U² / R_пар = (50 В)² / (100 / 3) Ом ≈ 75 Вт.

Робота електричного струму на кожному провіднику за 1 годину в другому випадку:

W_пар = P_пар * t = 75 Вт * 1 год = 75 Вт·год.

Отже, потужність та робота електричного струму в першому та другому випадках дорівнюють відповідно:

Перший випадок: Потужність - приблизно 166,67 Вт, Робота - приблизно 166,67 Вт·год.

Другий випадок: Потужність - приблизно 75 Вт, Робота - приблизно 75 Вт·год.