Алматы—Талдықорған тасжолында қозғалып келе жатқан автокөліктің уақытқа қатысты орны х 50 + 100 t

(км және сағ) өрнегімен берілген. Таңғы сағат 9:00 бастап есептегенде, автокөлік 9:00 және 11:00 сағатта Алматыдан қандай қашықтықта болады?​

Ответы на вопрос

Отвечает Степкин Артем.

Ответ:

Бізге берілген қосынды аулау орны уақыт функциясының теңдеуіні табу үшін бізге теңдеу мезгілін жасау керек.

Мезгілді теңдеу үшін, автокөліктің уақытын t есептейміз, алайда бізге таңдау сағатына байланысты орнын білмейміз. Сондықтан, қандай сағатта автокөлік Алматыдан шығып жатады бұл кезде бізге керек. Біздің орнегіміздегі 9:00 және 11:00 сағаттар аралығында бір уақыт интервалы болады.

Сонымен қатар, теңдеу функерімен, автокөлік Қозғалықорғанға келген соң, біздің таңдау сағатымызға шығар. Сонымен қатар, оны үшін t қойымыз:

t = 11:00 сағат - 9:00 сағат = 2 сағат

Сізге берілген функциянын формуласын біз осы t-ге қоса отырып, қандай қашықтықта боладынын теңдеуіміз керек:

Орны = 50 + 100t

Орны = 50 + 100 * 2 = 250 км

Сондықтан, автокөлік 9:00 және 11:00 сағаттар аралығында Алматыдан 250 км қашықтықта болады.