ДОПОМОЖІТЬ Чи можна приєднати до мережі з напругою 220 В. Дві послідовно з'єднані лампи, на яких

зазначено <<15 Вт, 110 В» і «150 Вт, 110 В»?

Ответы на вопрос

Отвечает Алиев Элвин.

Відповідь:

ні

Пояснення:

1лампа  150 Вт, 110 В має опір R1=U1^2/P1=110^2/150=80,(6) Ом
при напрузі U1 через лампу 1 проходить струм I1=P1/U1=150/110=1,(36)A


2лампа  15 Вт, 110 В має опір R2=U2^2/P2=110^2/15=806,(6) Ом
при напрузі U2 через лампу 2 проходить струм I2=P2/U2=15/110=0,1(36)A

струм через послідовно з'єднані лампи при напрузі U складатиме
I=U/R=220/(80,(6) +806,(6)) = 0,247933884 А

цей струм перевищує номінальний струм лампи 2, тому лампа 2 перегорить.