20. Густина речовини 8000 кг/м3. Визначте густину речовини в г/л. 21. Визначте масу бруска

розмірами 3 × 3 × 7 см, якщо його густина 8000 кг/м3. 22. Маса порожньої пляшки 460 г. Маса цієї ж пляшки з водою 960 г, а з олією 920 г. Визначте густину масла. 23. В посудині знаходиться газ густиною ρ. Третину маси газу відкачали. Визначте густину газу, що залишився в посудині

Ответы на вопрос

Отвечает Селезнев Егор.

20.  8000 кг/м³  = \frac{8000 \cdotp 1000}{1000} = 8000 г/л

Відповідь:  8000 г/л

21. Дано:

 l = 3 см

 d = 3 см

 h = 7 см

 \rho = 8000 кг/м³  = \frac{8000 \cdotp 1000}{1000000} = 8 г/см³

====================

Знайти:  m - ?

====================

Розв'язання. Масса речовини визначається за формулою  m = \rho \cdotp V , де  V = l\cdotp d\cdotp h . Отже,

 \boxed {m = \rho \cdotp l\cdotp d\cdotp h}

Визначемо значення шуканої величини:

 m = 8 \cdotp 3\cdotp 3\cdotp 7 = 504  г

Відповідь:  m = 504  г

22. Дано:

 m_{0} = 460 г

 m_{01} = 960 г

 m_{02} = 920 г

 V_{1} = V_{2} = V

 \rho_{1} = 1  г/см³

======================

Знайти:  \rho_{2} - ?

======================

Розв'язання. Визначемо маси води і олії знаючи масу пляшки:

 m_{1} = m_{01} -m_{0} = 960 - 460 = 500 г

 m_{2} = m_{02} -m_{0} = 920 - 460 = 460 г

Якщо об'єм рідин однаковий тоді:  V_{1}= \frac{m_{1}}{\rho_{1}}  й  V_{2}= \frac{m_{2}}{\rho_{2}}

Звідси:

 \frac{m_{1}}{\rho_{1}} = \frac{m_{2}}{\rho_{2}} \Rightarrow \boxed {\rho_{2} = \frac{\rho_{1} m_{2} }{m_{1}}}

Визначемо значення шуканої величини:

 \rho_{2} = \frac{1 \cdotp 460 }{500} = 0,92 г/см³

Відповідь:  \rho_{2} = 0,92 г/см³.

23. Дано:

 \rho_{1} = \rho

 V_{1} = V_{2} = V

 m_{1} = m

 m_{2} = \frac{2}{3} m

==========================

Знайти:   \rho_{2} - ?

==========================

Розв'язання. Так як об'єм газу не змінився, визначемо густину газу, що залишилася:

 V_{1}= \frac{m_{1}}{\rho_{1}}  й  V_{2}= \frac{m_{2}}{\rho_{2}}

Звідси:  \frac{m_{1}}{\rho_{1}} = \frac{m_{2}}{\rho_{2}} \Rightarrow \boxed {\rho_{2} = \frac{\rho_{1} m_{2} }{m_{1}}}

Визначемо значення шуканої величини:

 \rho_{2} = \frac{\rho 2m }{3m} = \frac{2}{3} \rho

Відповідь: залишиться третина густини газу або  \rho_{2} = \frac{2}{3} \rho

Отвечает Соломахина Ангелина.

20. 8000 кг/м³ = 8000·(1000 г/1000 л) = 8000 г/л.

21. m = ρV = 8000 кг/м³·(3 × 3 × 7)·10⁻⁶м³ = 504 · 10⁻³ кг = 0,504 кг.

22. V = m₁/ρ₁ = (0,96 - 0,46)/1000 = 0.5·10⁻³м³; ρ₂ = m₂/V = (0,92 - 0,46)/0.5·10⁻³ = 0,92·10³ = 920 кг/м³.

23. ρ = m₁/V; ρ₂ = m₂/V = (2/3·m₁)/V = 2/3·(m₁/V) = 2/3 · ρ