Маленьку кульку масою 300 мг, яка має заряд 3,0-10-7 Кл, підвісили па тоненькій шовковій нитці. На

яку відстань знизу до неї треба піднести другу кульку із зарядом 50 нКл, щоб натяг нитки зменшився вдвічі?

Ответы на вопрос

Отвечает Мешков Никита.

m*g/2=k*q1*q2/R^2   R=sqrt(2*k*q1*q2/m*g)=sqrt(9*10^9*3*10^-7*50*10^-9/300*10^-6*10)=0,3 м