Скільки енергії необхідно для плавлення шматка свинцю масою 500г, взятого при температурі 27°С?


Ответы на вопрос

Отвечает Мокшенинова Анастасия.

Питома теплоємність свинцю 140 Дж/кг*С

Температура плавлення свинцю 327 С

Питома теплота плавлення - 2500 Дж/кг

1. Q1 = кількість теплоти, яку полине свинець при нагр. від t1 до t2

Q1= c*m*(t2-t1) = 140 Дж/кг*С * 0,5 кг *(327С-27С) = 21 000 Дж

Q2 = кількість теплоти яку поглине свинець при плавленні.

Q2 =л * m= 2500 Дж/кг * 0,5 кг = 1250 Дж

21000 Дж + 1250 Дж = 22250 Дж