Монохроматичне світло падає на дифракційну гратку у якої 125 штрихів нв 1мм. Відстань до екрана

дорівнюе 4м. Яка довжина хвилі світла, якщо відстань на екрані між двома максимумами першого порядку дрівнюе 55 см?

Ответы на вопрос

Отвечает Старостин Витя.

Дано:

N = 125

S = 1 мм = 1*10⁻³ м

L = 4 м

m = 1

2x = 55 см = 0,55 м

___________

λ -?

1)

Найдем постоянную решетки:

d = S / N = 1*10⁻³/ 125 = 8*10⁻⁶ м

2)

Для малых углов sin α = tg α = x/L = S / (2*L) (смотри чертеж)

3)

Запишем формулу решетки:

d*tg α = m*λ

d*S / (2*L)= m*λ

8*10⁻⁶*55*10⁻³/(2*4) = 1*λ

λ = 55*10⁻⁹ м = 55 нм