Помогите пж ДАЮ 50 БАЛЛА Сәуле ауадан шыныға өтеді.Түсу бұрышы 45° ,сыну бұрышы 25°(sin45°

=0.7071, sin25° =0.4226)a) Шынының сыну көрсеткішін анықта__________________________________________________________ b) Шынының сыну көрсеткішінің мәнін пайдаланып ,сәуленің шыныдағы v жылдамдығын анықта с=3*108 м/с__________________________________________________________

Ответы на вопрос

Отвечает Каюмова Полина.

Ответ:

a) Шынының сыну көрсеткішін анықта

b) Шынының сыну көрсеткішінің мәнін пайдаланып ,сәуленің шыныдағы  v жылдамдығын анықта с=3*108 м/с

абсолюттік

сыну көрсеткіші N= Cв/Сө

мұнда Св=3×10⁸м/с жарықтың вакуумдағы жылдамдығы. Св=Сауа

Vө - өзге орта

салыстырмалы сыну көрсеткіші

N2.1=sin α/sin β

шынының сыну көрсеткіші

Nш=sin 45°/sin 25°= 0,7071/0,4226=1,6732

шыныдағы сәуле жылдамдығы

Vш=C /Nш=3×10⁸/1,6732=179 297 155,1518 м/сек

Объяснение: