Два точкові заряди 10 мкКл і 30 мкКл розташовані на відстані 20 см один від одного. Визначити, у

якій точці поля на прямій між зарядами потенціали полів обох зарядів однакові

Ответы на вопрос

Отвечает Новиков Марк.

Відповідь:

Пояснення:

φ₁ = kq₁/rₓ

φ₂ = kq₂/(r-rₓ)

φ₁ = φ₂

kq₁/rₓ = kq₂/(r-rₓ)

q₁(r-rₓ) = q₂rₓ

q₁r - q₁rₓ = q₂rₓ

q₁r =q₁rₓ + q₂rₓ = rₓ(q₁+q₂)

rₓ = q₁r/(q₁+q₂)

rₓ = 10*20(10+30) = 5 (см)