Знайти масу і густину вуглекислого газу, що міститься в балоні об'ємом 8,0 л під тиском 15 атм

при температурі 27 °С.

Ответы на вопрос

Отвечает Копаев Максим.

Ответ:

Объяснение:

по уравнению Клапейрона-Менделеева

pV = mRT/M

p = 1,52*10^6 Па

V = 8*10^(-3) м3

T = 27+273 = 300 К

М = 44 г/моль = 44*10^(-3) кг/моль

m = pVM/RT = (1,52*10^6 * 8*10^(-3) * 44*10^(-3))/(8,31*300) = 0,215 кг