425г сууну 20°С не ысытуу учун канча жылуулук керек?


Ответы на вопрос

Отвечает Панова Алёна.

m=425 г=0,425 кг

Q=c*m*t

Q=4200*0,425*20=35 700 Дж=35,7 кДж

Ответ :Q=35 700 Дж или 35,7 кДж