Вопрос задан 02.07.2023 в 16:31. Предмет Физика. Спрашивает Адамбаев Мейірбек.

Прямолінійний провідник завдовжки 0,6м розташований в однорідному магнітому полі індукцією 1,2 мТл

під кутом 30° до ліній магнітної індукції поля. Визначте :а) силу Ампера, яка діє на провідник, якщо сила струму в ньому 5А;б) на яку відстань переміститься провідник, якщо магнітне поле здійснило над ним роботу 2,7мДж​ ​
0 0
Перейти к ответам

Ответы на вопрос

Внимание! Ответы на вопросы дают живые люди. Они могут содержать ошибочную информацию, заблуждения, а также ответы могут быть сгенерированы нейросетями. Будьте внимательны. Если вы уверены, что ответ неверный, нажмите кнопку "Пожаловаться" под ответом.
Отвечает Струсінська Ангеліна.

Ответ:

Объяснение:

1)

Сила Ампера:

F = B·I·L·sin α = 1,2·10⁻³·5·0,6·sin 30° = 1,8·10⁻³ Н

2)

Работа:

A = F·S

Путь:

S = A / F = 2,7·10⁻³ / 1,8·10⁻³ ≈ 1,5 м

0 0
Отвечает нейросеть ChatGpt. Будьте внимательны, ответы нейросети могут содержать ошибочные или выдуманные данные.

а) Сила Ампера, яка діє на провідник, який переносить струм у магнітному полі, може бути обчислена за формулою:

F=B⋅I⋅L⋅sin⁡(θ)F = B \cdot I \cdot L \cdot \sin(\theta)

де:

  • FF - сила, що діє на провідник (в ньютонах)
  • BB - індукція магнітного поля (в теслах)
  • II - сила струму, що протікає через провідник (в амперах)
  • LL - довжина провідника, який знаходиться в магнітному полі (в метрах)
  • θ\theta - кут між напрямом сили струму та напрямом магнітної індукції поля (в радіанах)

Підставимо дані:

  • B=1.2 мТл=1.2×10−3 TB = 1.2 \, \text{мТл} = 1.2 \times 10^{-3} \, \text{T}
  • I=5 АI = 5 \, \text{А}
  • L=0.6 мL = 0.6 \, \text{м}
  • θ=30∘=π6 рад\theta = 30^\circ = \frac{\pi}{6} \, \text{рад}

Отже, сила Ампера FF дорівнює:

F=(1.2×10−3 T)⋅(5 А)⋅(0.6 м)⋅sin⁡(π6)≈0.001566 НF = (1.2 \times 10^{-3} \, \text{T}) \cdot (5 \, \text{А}) \cdot (0.6 \, \text{м}) \cdot \sin\left(\frac{\pi}{6}\right) \approx 0.001566 \, \text{Н}

б) Робота, яку виконує магнітне поле над провідником, може бути обчислена як добуток сили магнітної індукції на переміщення провідника в напрямку перпендикулярному до напряму індукції:

W=B⋅I⋅L⋅dW = B \cdot I \cdot L \cdot d

де:

  • WW - робота (в джоулях)
  • BB - індукція магнітного поля (в теслах)
  • II - сила струму, що протікає через провідник (в амперах)
  • LL - довжина провідника (в метрах)
  • dd - відстань, на яку перемістився провідник (в метрах)

Ми маємо дані:

  • B=1.2×10−3 TB = 1.2 \times 10^{-3} \, \text{T}
  • I=5 АI = 5 \, \text{А}
  • L=0.6 мL = 0.6 \, \text{м}
  • W=2.7×10−3 ДжW = 2.7 \times 10^{-3} \, \text{Дж}

Підставляючи ці значення, ми можемо знайти відстань dd:

d=WB⋅I⋅L=2.7×10−3 Дж(1.2×10−3 T)⋅(5 А)⋅(0.6 м)≈3.75 мd = \frac{W}{B \cdot I \cdot L} = \frac{2.7 \times 10^{-3} \, \text{Дж}}{(1.2 \times 10^{-3} \, \text{T}) \cdot (5 \, \text{А}) \cdot (0.6 \, \text{м})} \approx 3.75 \, \text{м}

Отже, провідник переміститься на відстань близько 3.75 метрів під дією магнітного поля.

0 0

Похожие вопросы

Топ вопросов за вчера в категории Физика

Последние заданные вопросы в категории Физика

Задать вопрос