1. Предмет розмістили на відстані 15 см від лінзи, а уявне зображення предмета отримали на

відстані 60 см відлінзи. Яка це лінза? Визначити оптичну силу, фокуснувідстань лінзи і її збільшення.​

Ответы на вопрос

Отвечает Ермолаев Денис.

Ответ:

d=15

f=-60, є мінус бо зображення уявне

1/F=1/d + 1/f

F=d*f/d+f

F=15*(-60)/15-60=20 - фокусна відстань

D=1/F=1/20=0,05 дптр - оптична сила

Г=f/d=60/15=4 - збільшення

F>0, це означає, що лінза збиральна