R=150,v=25,£=3,μ-? Моцотикліст проходить поворот горизонтальної дороги з максимально можливою

швидкістю v. Радіус повороту R,коефіцієнт тертя шин по дорозі μ. Обчисліть величину позначену *. Як треба змінити швидкість руху за зменшення радіуса повороту в Альфа разів?​

Ответы на вопрос

Отвечает Волобуева Василиса.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

R = 150 м

V = 25 м/с

α = 3

_____________

μ - ?

Сила трения:

Fт = μ·m·g                      (1)

Центростремительная сила:

F = m·V² / R                   (2)

Приравняем:

μ·m·g = m·V² / R

μ = m·V² / (m·g·R) = V² / (g·R) = 25² / (10·150) ≈ 0,4      (3)

Радиус уменьшим в 3 раза

R₁ = R/α = R/3 = 150/3 = 50 м

Тогда скорость должна быть (из (3)):

μ = V² / (g·R)

V₁ = √ (μ·g·R₁) = √ (0,4·10·50) = √200 ≈ 14 м/с