БРУСОК МАСОЮ 1КГ ПОКЛАДИ НА ДОШКУ АСОЮ 3КГ ЯКА ЛЕЖИТЬ НА ГЛАДЕНЬКІЙ ГОРИЗОНТАЛЬНІЙ ПОВЕРХНІ

КОЕФІЦІЄНТ ТЕРТЯ МІЖ БРУСКОМ І ДОШКОЮ 0,1 З яким прискоренням буде рухатись брусок і дошка а якщо бруска прекладена сила 0.5H б якщо діючу силу збільшити до 2H

Ответы на вопрос

Отвечает Топчиёва Ксения.

Ответ:

а) 1/8 м/с² брусок та дошка рухаются як одне ціле

б) 1 м/с² для бруска і 1/3 м/с² для дошки

Объяснение:

В першому випадку сила тертя покою більше прикладеної сили тому брусок та дошка будуть рухатись по поверхні як одне ціле:

F=(m₁+m₂)a, m₁-маса бруска, m₂-маса дошки, a-прискорення. Звідки маємо:  

                             а=F/(m₁+m₂)=1/8 м/с²

В другому випадку сила тертя покою:

                               F(тер)=μmg=1H

буде меньша прикладеній силі (2H) до бруска, тому брусок почне рухатись з деяким прискоренням:

                                -F(тер)+F=ma₁,

звідки

                             а₁=(F-F(тер))/m₁=1 м/c²

Дошка буде рухатись прскорено під дією сили тертя з боку бруска:

                              F(тер)=F=(m₁+m₂)a₂,

звідки маємо

                                a₂=F/(m₂)=1/3 м/с².