Допоможіть будь ласка! Якщо можна з ходом рішення. 1. Промінь відбитий від поверхні скла з

показником заломлення 1,7, утворює із заломленим променем прямий кут. Визначте кут падіння та кут заломлення. 2. збиральна лінза з фокусною відстанню 40 см дає дійсне зображення предмета, причому воно перебуває на такій самій відстані від лінзи, як і предмет. Чому дорівнює ця відстань? 3. Дві когерентні світлові хвилі приходять у певну точку простору з різницею ходу 2,25 мкм. Який результат інтерференції в цій точці, якщо світло: а) червоне (λ = 750 нм); б) зелене (λ = 500 нм)? 4. Назвіть фізичний зміст оптичної сили лінзи.

Ответы на вопрос

Отвечает Богатыренко Настинька.

Ответ:

1.кут падіння та заломлення.

sin(a)/sin(y) = n21.

sin(a) = 90 * 1,7 = 153.

2. d=0,8 м

L=0,8 м

3.

Объяснение:

2. 0,4=d^2/2d

0,4*2d-d^2=0

d(0,8-d)=0

d=0,8 м

L=0,8 м

3. дано d1-d2=2,25*10^-6 м л=0,5*10^-6 м k- ?

условие минимума Δd=л/2 *(2*k+1)

2*k+1=2,25/0,25=9 ( нечетное число полуволн) значит волны ослабляют друг друга

Проверяем на максимум:

d=k*L k=d/L=2,25*10^-6/750*10^-9=3

Так как на разности хода укладывается целое число волн, будет усиление.

4. Оптична сила лінзи — це фізична величина, що характеризує здатність лінзи заломлювати світло й дорівнює оберненій величині фокусної відстані