Обчисліть доцентрове прискорення точок колеса автомобіля, які Дотикаються до дороги, якщо

автомобіль рухається зі швидкістю 72 км/год і при цьому частота обертання колеса становить 8c-1.​

Ответы на вопрос

Отвечает Ташинкова Лера.

Дано: V=72 км/ год, n=8 1/с

Знайти: а д

Розв'язання: 72 км/год = 72×1000м/3600с = 20м/с

V=2ПR/T; T=1/n

V=2ПR×n -> R=V/2Пn

a д=V²/R=V²×2Пn/V=2Пn×V

a д=2×3,14×8 1/с×20 м/с = 1004,8 м/с²