За який час колесо, що має кутову швидкість 8π рад/с , зробить 200 обертів? 2. Обчисліть

доцентрове прискорення точок колеса автомобіля, які дотикаються до дороги, якщо автомобіль рухається зі швидкістю 90 км/год і при цьому частота обертання колеса становить 12 1/с.

Ответы на вопрос

Отвечает Мазитова Лилия.

Задача 1

Дано:

ω=8 π рад/с

N=200 об

t-?

Розв'язання:

ω=2πn => n=ω/2π

n=8π/2π=4 (об/с)

n=N/t => t=N/n

t=200/4=50 (с)

Відповідь:t=50 с.

Задача 2

Дано:

υ=90 км/год=25 м/с

n=12 об/с

αдц-?

Розв'язання:

υ=2πR/T; T=1/n => υ=2πR×n => R=υ/2πn

αдц=υ²/R=υ²×2πn/υ=2πnυ

αдц≈2×3×12×25=1800 (м/с²)

Відповідь:αдц=1800 м/с².