Турист на мопеді їхав 45 хвилин зі швидкістю 15 км/год, а потім ще 30 хвилин зі швидкістю 40

км/год. Яка середня швидкість туриста на всьому шляху?

Ответы на вопрос

Отвечает Павлова Настя.

Дано:

t1=45хв

t2=30хв

V1=15 км/год

V2= 40 км/год

-----------------------

Vcep. - ?

Розв'язання:

1) 0,75•15=11,25 (км) - шлях за 45 хвилин при швидкості 15 км/год

2) 0.5•40=20 (км) - шлях за 30 хвилин при швидкості 40 км/год

3) 11,25+20=31,25 (км) - весь шлях

4) 45+30=75 (хв)- увесь час

5) Vc=31,25:1,25=25 (км/год)

Відповідь: 25 км/год