Електродвигун що споживає струм 25 А знаходиться на відстані 250 м від генератора напруга на

затискачах якого 230 В. Який переріз провідників, що підводять струм жо двигуна, якщо аін працює на напрузі 220В?

Ответы на вопрос

Отвечает Сродных Никита.

Відповідь:

2,5 мм² з мідними жилами, або 4 мм² з алюмінієвими жилами.

Пояснення:

розрахуємо потужність двигуна , Р=U*I*cos фі  приймаємо соs фі=1, тоді потужність двигуна буде 220*25=5500=5,5кW

з таблиць вибираємо переріз мідного дроту для передачі потужності в 5,5кW  це буде 2,5мм².   Перевіримо наш провід на втрати напруги в залежності від довжини дроту , маємо 250м і ΔU=10v(230-220) а ми знаємо, що втрати напруги не повинні перевищувати 5%      220   це 100%  Х      5%   Х=11v   а у нас 10v  переріз вибрано вірно.  Але на практиці,при такій довжині ,вибирають переріз дроту більше, слід.стандарт це 4мм²,бо якщо напруга від тих , чи інших причин знизиться, наприклад до 212 V, провід почне перегріватися і далі будуть різні проблєми...