ртуть опустилась по капіляру на 1 см . Визначте діаметр капіляра. Коефіцієнт поверхневого натягу

ртуті становить 510 мН/м . Густина ртуті дорівнює 13600 кг/м^3​

Ответы на вопрос

Отвечает Назаренко Виктор.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

h = 1 см = 0,01 м

σ = 510 мН/м = 0,510 Н/м

ρ = 13 600 кг/м³

_______________

r - ?

h = 2·σ / (ρ·g·r)

Радиус капилляра:

r = 2·σ / (ρ·g·h) = 2·0,510 / (13600·10·0,01) = 0,75 мм

Тогда диаметр:

d = 2·r = 2·0,75 = 1,5 мм