В посудині помістили лід масою 10 кг за температури —20°C. Знайдіть масу води в посудині, після

того, як їй надали кількість теплоти 2МДж?( λ л = 332400 Дж/кг; с= 2,1кДж/кг ºС).​

Ответы на вопрос

Отвечает Солдатова Варя.

Ответ: 4,75кг

Объяснение:

Дано:

m=10кг

t1=-20°C

t2=0°С

с=2,1кДж/кг=2100Дж/кг

λ=332400Дж/кг

Q=2МДж=2000000Дж

---------------------

m1-?

Тепло, которое пошло на нагрев льда до температуры плавления:

Q1=cm(t2-t1)=2100*10*(0+20)=420000Дж

Тепло, которое пошло на плавление льда:

Q2=Q-Q1=2000000-420000=1580000Дж

Q2=λm

m=Q2/λ=1580000/332400=4,75кг