1. Массасы 54 кг болатын мәрмәр тастың көлемі 0,02 м3 болса, оның тығыздығы қандай болады?​


Ответы на вопрос

Отвечает Маженов Даниель.

Жауабы: 2700 кг/м³

Түсіндірме:

Тығыздық дегеніміз масса мен көлемнің қатынасы:

\boxed{\rho=\dfrac{m}{V} }

Осы формулаға масса мен көлемнің мәндерін қойып, тығыздықты есептейік:

\rho=\dfrac{54}{0,02} =\dfrac{54}{2*10^{-2}} =27*10^{2} =2700 кг/м³

Мәрмәр тастың тығыздығы 2700 кг/м³-қа тең. #SPJ1