Знайдіть фокусну відстань збиральної лінзи,якщо відстань від предмета до лінзи= 24 см,а відстань

від лінзи до зображення 40 см

Ответы на вопрос

Отвечает Garifullin Karim.

Ответ:

Фокусна відстань збиральної лінзи = 15 см.

Объяснение:

Дано:

v - відстань від предмета до лінзи = 24 см

i - відстань від лінзи до зображення = 40 см

Знайти:

f - фокусну відстань збиральної лінзи

Розв'язати:

Фокусну відстань збиральної лінзи (f) можна знайти за допомогою формули: 1/f = 1/v + 1/i

Запишемо умову у формі рівняння:

1/f = 1/24 + 1/40

Обчислимо фокусну відстань (f):

1/f = (5 + 3)/120 = 8/120

f = 120/8 = 15 см