Бір ұштарынан жалганган, узындығы бірдей екі серіппенің екінші бос уштарынан ұстап, созып

тартады. Сонда катандығы 100 H/m cepiппе 5 см узарады. Егер екінш серіппе 1 см узарса, онын катандыгы кандай болғаны?

Ответы на вопрос

Отвечает Персидская Ульяна.

Ответ:Мәселе Гук заңы бойынша шешіледі, Fбр=k 1 * x1, мұндағы к1-1 серіппенің қаттылығы, х1-1 серіппенің ұзаруы . Fпр= 100*0,05=5Н, демек, серіппені созатын күш 5Н, 0,05 м=5см. екінші серіппенің қаттылық коэффициенті (немесе жай қаттылық) Гук заңынан табылған, к2=Fпр/х2=5/0,01=500Н / м, аударылған СИ 1см=0,01 м

Жауап: к 2 = 500 Н / м

Объяснение: