250 Н серпімділік күшінің əрекетінен серіппе 30 см-ге ұзарады. Серіппенің потенциалдық энергиясын

жəне осы күштің жұмысын табыңдар.Егер осы күштің əрекетінен серіппе тағы да 20 см-ге созылса, онда оның потенциалдық энергиясы қандай болады?Потенциалдық энергияны өзгерту үшін қанша жұмыс жасалады?

Ответы на вопрос

Отвечает Кармадонов Костя.
Не совсем понял окончание задачи...
1)
Дано:
F = 250 Н
Δx=30 см = 0,30 м.
_______________
A - ?
Eп - ?

По закону Гука:
F = k*Δx
Жесткость пружины:
k = F / Δx = 250 / 0,30 ≈ 833 Н/м

Тогда энергия сжатой пружины:
E = k*Δ²/2 = 833 * 0,3² / 2 ≈ 38 Дж

Эта энергия и равна работе  по сжатию пружины.

(Дальнейшие результаты получите сами. Учтите, что Δx₁ = 30+20 = 50 см!)