Яка вага порожнистого куба ребром 5 см, якщо товщина стінок 0,5 см. ​


Ответы на вопрос

Отвечает Понимаш Яна.

Відповідь:

вага порожнистого куба ребром 5 см і товщиною стінок 0,5 см дорівнює близько 164,7 грама.

Пояснення:

Для вирішення цієї задачі необхідно знайти об'єм куба з урахуванням товщини його стінок, а потім відняти об'єм матеріалу стінок.

Спочатку знайдемо об'єм зовнішнього куба:

V1 = a^3, де a - довжина ребра куба

a = 5 см, тому V1 = 5^3 = 125 см^3.

Товщина стінок k = 0,5 см, тому внутрішній куб має довжину ребра a1 = a - 2k = 4 см. Знайдемо об'єм внутрішнього куба:

V2 = a1^3 = 4^3 = 64 см^3.

Тоді об'єм порожнини в кубі буде рівний:

V = V1 - V2 = 125 - 64 = 61 см^3.

Нарешті, ми можемо знайти вагу порожнистого куба, якщо знаємо щільність матеріалу, з якого він зроблений. Нехай щільність дорівнює 2,7 г/см^3 (щільність більшості металів). Тоді вага порожнистого куба буде рівна:

m = V * p = 61 см^3 * 2,7 г/см^3 = 164,7 г.

Отже, вага порожнистого куба ребром 5 см і товщиною стінок 0,5 см дорівнює близько 164,7 грама.