Яка маса шматка міді, якщо у воді на нього діє виштовхувальна сила 120 Н? Густина міді 8,9 г/см3.

(Для зручності обчислень прийміть g=10 Н/кг, результат подайте в системних одиницях)

Ответы на вопрос

Отвечает Петухова Ксения.

Для вирішення цієї задачі ми можемо скористатися законом Архімеда: об'єм рідини, який витісняється тілом, дорівнює об'єму тіла. І тягар, який діє на тіло, дорівнює вазі витісненої рідини.

Спочатку ми знайдемо об'єм тіла, який витісняє рідину:

V = m / ρ

де V - об'єм, m - маса тіла, ρ - густина міді.

З рівняння відносно сили виштовхування, ми знаємо, що вага витісненої рідини дорівнює силі виштовхування. Тому:

F = mg = ρVg

де F - сила виштовхування, g - прискорення вільного падіння.

Ми можемо переписати це рівняння, щоб виразити масу тіла:

m = Vρ = F / gρ

Підставивши дані:

m = 120 Н / (10 Н/кг * 8,9 г/см³) = 1,35 кг

Отже, маса шматка міді становить 1,35 кг.