Соснова дошка завтовшки 10 см плаває у воді. На скільки вона виступає над водною поверхнею? Густина

сухої сосни дорівнює 400 кг м3​

Ответы на вопрос

Отвечает Омирбаева Малика.

Ответ:

Объяснение:

Для визначення того, на скільки соснова дошка виступає над водою, ми можемо скористатися законом Архімеда, який говорить, що вага рідини (або газу), який витісняється тілом, дорівнює вазі тіла.

Таким чином, щоб визначити, на скільки соснова дошка виступає над водою, нам потрібно знайти об'єм води, який витісняється дошкою, і порівняти його з об'ємом дошки.

Об'єм соснової дошки можна обчислити за формулою:

V = S * h,

де S - площа основи дошки (в даному випадку, площа прямокутника довжиною і шириною дошки), а h - її висота.

Отже, якщо ширина дошки становить, скажімо, 20 см, то її площа буде:

S = 0.1 м * 0.2 м = 0.02 м²

Висота дошки в даному випадку дорівнює 10 см, або 0.1 м.

Тоді об'єм дошки буде:

V = 0.02 м² * 0.1 м = 0.002 м³

Також ми знаємо густину соснової деревини, яка дорівнює 400 кг/м³. Це означає, що маса дошки буде:

m = V * ρ = 0.002 м³ * 400 кг/м³ = 0.8 кг

Оскільки дошка повністю занурена в воду, ми знаємо, що об'єм води, який витісняється дошкою, дорівнює об'єму дошки, тобто 0.002 м³.

Таким чином, ми можемо визначити масу води, яку витісняє дошка:

m(води) = V(води) * ρ(води),

де ρ(води) - густина води, яка дорівнює близько 1000 кг/м³.

Отже,

m(води) = 0.002 м³ * 1000 кг/м³ = 2 кг.

Закон Архімеда говорить,що сила, з якою діє на тіло, занурене в рідині (або газі), дорівнює вазі рідини (або газу), який витісняється тілом. Тому, щоб визначити, на скільки виступає соснова дошка над водою, нам потрібно порівняти вагу води, яку вона витісняє, з її власною вагою.

Вага води, яку витісняє соснова дошка, дорівнює її масі, тобто 2 кг. Вага самої дошки може бути обчислена за формулою:

m(дошки) = V(дошки) * ρ(деревини) = 0.002 м³ * 400 кг/м³ = 0.8 кг.

Таким чином, сила Архімеда, яка діє на дошку, дорівнює вазі води, яку вона витісняє:

F(Архімеда) = m(води) * g = 2 кг * 9.8 м/c² = 19.6 Н.

Тому наша відповідь на запитання: соснова дошка завтовшки 10 см виступає над водною поверхнею на силу Архімеда, яка дорівнює близько 19.6 Н.