Який опір має електрична лампа, якщо в ній за 20 хв при силі струму нитки розжарення 0,1 А,

виділиться 5760 Дж енергії?

Ответы на вопрос

Отвечает Стеньковой Егор.

Ответ:

опір лампи дорівнює 480 Ом.

Объяснение:

Опір електричної лампи можна обчислити за допомогою закону Ома та формули для роботи електричного струму. Робота електричного струму дорівнює W = UIt, де U – напруга на лампі, I – сила струму в нитці розжарення, t – час. З закону Ома випливає, що U = IR, де R – опір лампи. Замінимо U у формулі до роботи електричного струму: W = RI^2t. З цієї формули можна виразити опір лампи: R = W/(I^2t). Підставимо відомі значення: R = 5760 Дж / (0.1 А) ^ 2 * 20 * 60 с = 480 Ом. Таким чином, опір лампи дорівнює 480 Ом.