ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА С ЗАДАНИЕМ ДАЮ 30 БАЛОВ!! Два точкові заряди на віддалі 15 см притягуються з

силою 0,4 мН. Величина одного 20 нКл, яка величина другого?

Ответы на вопрос

Отвечает Берсенева Света.

Ответ:

Згідно закону Кулона сила притягування між двома точковими зарядами залежить від відстані між ними та величин зарядів. Закон Кулона формулюється наступним чином:

F = k * q1 * q2 / r^2,

де F - сила притягування між зарядами, k - коефіцієнт Кулона, q1 та q2 - величини зарядів, r - відстань між зарядами.

Задано F = 0,4 мН, q1 = 20 нКл, r = 15 см = 0,15 м. Треба знайти q2.

Коефіцієнт Кулона k має значення 9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2. Підставляючи відомі значення у формулу закону Кулона, отримуємо:

0,4 * 10^-3 Н = (9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2) * (20 * 10^-9 Кл) * q2 / (0,15 м)^2.

Розв'язуючи рівняння відносно q2, отримуємо:

q2 = (0,4 * 10^-3 Н) * (0,15 м)^2 / ((9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2) * (20 * 10^-9 Кл)) = 0,15 * 0,4 * 10^-3 / (9 * 20) Кл

Отже, величина другого заряду q2 дорівнює 0,3333... нКл (заокруглюючи до 4 знаків після коми).

Объяснение: