Терміново!!! Головна фокусна відстань двоопуклої лінзи дорівнює 50 см. Предмет розміщений на

відстані 60 см від лінзи. На якій відстані від лінзи отримають зображення цього предмета?1 мм30 см0,5 м3 м2 м

Ответы на вопрос

Отвечает Богданов Дима.

Ответ:За формулою тонкої лінзи можна обчислити відстань до зображення:

1/f = 1/do + 1/di,

де f - фокусна відстань лінзи, do - відстань від предмета до лінзи, а di - відстань від лінзи до зображення.

Підставляючи відомі значення, маємо:

1/50 см = 1/60 см + 1/di.

Розв'язавши це рівняння відносно di, отримаємо:

1/di = 1/50 см - 1/60 см = 1/300 см.

Тоді:

di = 300 см.

Отже, зображення предмета буде знаходитися на відстані 300 см від лінзи.

Объяснение: