на горизонтальній поверхні лежить стальний брусок об'єм 50см³ .При його горизонтальному переміщенні

динамометр показує 16Н.Знайти коефіцієнт тертя.густина сталі 7800кг/м³​

Ответы на вопрос

Отвечает Буга Алевтинка.

Ответ:

Для знаходження коефіцієнта тертя нам необхідно знайти силу тертя, яка діє на брусок. Можемо зробити це, використовуючи силу, яку показує динамометр.

Сила тертя має наступний вираз:

Fт = μ * N,

де Fт - сила тертя, μ - коефіцієнт тертя, N - нормальна сила, яка діє на брусок.

Нормальна сила дорівнює вазі бруска, тобто:

N = m * g,

де m - маса бруска, а g - прискорення вільного падіння.

Таким чином, ми можемо записати:

Fт = μ * m * g.

Тепер, за умовою, динамометр показує силу 16 Н. Ця сила є силою тертя, тому ми можемо записати:

16 Н = μ * m * g.

Ми також знаємо об'єм бруска, тому можемо обчислити його масу:

m = ρ * V,

де ρ - густина сталі, а V - об'єм бруска.

Підставляючи значення, отримуємо:

m = 7800 кг/м³ * 50 см³ / 1000 = 0,39 кг.

Підставляючи значення маси та прискорення вільного падіння (g = 9,8 м/с²), ми можемо знайти коефіцієнт тертя:

μ = 16 Н / (0,39 кг * 9,8 м/с²) ≈ 4,2.

Отже, коефіцієнт тертя дорівнює 4,2.

Объяснение: