Пожалуйста помогите срочно!!!!!!!!! 1.Космічний корабель масою 8 т наблизився до орбітальної

космічної станції масою 20 т на відстань 100 м. Знайти силу їхнього взаємного тяжіння. 2.Маса Місяця 7,3 * 10**22 кг. Радіус Місяцят 1 700 км. Визначте, яким є прискорення вільного падіння біля його поверхні. Вирішіть будь-ласка задачі .

Ответы на вопрос

Отвечает Мельникова Алиса.

Ответ:Вроде так но это не точно)

Объяснение:

Взаємне тяжіння двох тіл залежить від їхньої маси та відстані між ними. Відстань між космічним кораблем та космічною станцією становить 100 метрів, що дорівнює 100 м * 10^0 м/м = 100 м. Враховуючи дані про маси тіл, ми можемо використати закон всесвітнього тяжіння Ньютона:

F = G * (m1 * m2) / r^2

де F - сила взаємодії, G - гравітаційна стала, m1 та m2 - маси тіл, r - відстань між центрами тіл.

Підставляючи дані, маємо:

F = 6.6743 * 10^-11 м^3 / (кг * с^2) * (8 * 10^3 кг * 20 * 10^3 кг) / (100 м)^2 = 0.1078 Н (до 4 знаку після коми).

Отже, сила взаємодії космічного корабля та космічної станції становить 0.1078 Н.

Прискорення вільного падіння на поверхні Місяця залежить від маси Місяця та радіуса його поверхні. Ми можемо використати формулу для прискорення вільного падіння на поверхні планети:

g = G * M / r^2

де g - прискорення вільного падіння, G - гравітаційна стала, M - маса планети, r - радіус поверхні планети.

Підставляючи дані, маємо:

g = 6.6743 * 10^-11 м^3 / (кг * с^2) * 7.3 * 10^22 кг / (1.7 * 10^6 м)^2 = 1.62 м/с^2 (до 2 знаку після коми).

Отже, прискорення вільного падіння на поверхні Місяця становить 1.62 м/с^2.