Заряд ядра деякого хімічного елемента дорівнює 3,2 .10-18 Кл. Який порядковий номер цього хімічного

елемента у періодичній системі хімічних елементів Д. Менделєєва і як він називається? Яка атомна маса цього елемента і скільки нуклонів у його ядрі?

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Ваня.

Пояснення:

Для вирішення цього завдання ми можемо використати зв'язок між зарядом ядра атома і його порядковим номером у періодичній системі хімічних елементів. Заряд ядра атома дорівнює кількості протонів у ньому, тому ми можемо знайти порядковий номер елемента, знаючи її заряд.

У періодичній системі за зарядом ядра ми визначаємо, що цей елемент має заряд +3,2 .10-18 Кл, або ж 3,2 заряду елементарного протону (+1,6 .10-19 Кл). Отже, кількість протонів у ядрі дорівнює даному заряду, поділеному на заряд елементарного протону:

3,2 .10-18 Кл / (1,6 .10-19 Кл/протон) = 20 протонів

Отже, ми бачимо, що цей елемент має порядковий номер 20 у періодичній системі хімічних елементів Д. Менделєєва. Элемент під номером 20 відповідає кальцію (Ca).

Щоб знайти кількість нуклонів у ядрі елемента, необхідно використати його атомну масу - вагу його ядра і електронів. Атомна маса кальцію дорівнює 40, а отже, кількість нуклонів у його ядрі дорівнює числу нуклонів в ядрі, що залишилися після віднімання кількості електронів від атомного номеру:

кількість нуклонів = атомна маса - кількість електронів

У кальцію є 20 електронів (якщо воно буде нейтральним), тому

кількість нуклонів = 40 - 20 = 20

Отже, цей елемент має 20 нуклонів у своєму ядрі.