Дві однакові металеві кульки із зарядами +4,5 та +2,5 мкКл торкнулись одна одної та відразу

розійшлись. Визначте заряд кожної кульки після дотику

Ответы на вопрос

Отвечает Ивашкина Екатерина.

q=(q1+q2)/2=(4,5+2,5)/2=3,5 мкКл

Отвечает Дідушок Даша.

Оскільки  провідні кульки  однакові, їх ємність однакова. При дотику потенціали стають однаковими, тому і заряди кульок будуть рівними:

за законом збереження  електричного заряда

+4,5 мкКл + 2,5 мкКл = 7 мкКл:2= +3,5мкКл