2. Першого дня туристи пройшли 2/5 всього шляху, а другого дня -60% решти. Третього дня залишилося

пройти останні 18 км. Скільки кілометрів повинні були пройти 2 туристи за ці три дні

Ответы на вопрос

Отвечает Доновский Слава.

Давайте розглянемо це крок за кроком:

Перший день: Туристи пройшли 2/5 всього шляху.

Другий день: Пройшли 60% решти, що означає залишилось 40% решти.

Третій день: Залишилося пройти останні 18 км.

Для розв'язання цієї задачі спочатку знайдемо загальну відстань. Позначимо цю відстань як "x" кілометрів.

1. Перший день: 2/5x км.

2. Другий день: 40% від решти, тобто 0.4(3/5x) км.

3. Третій день: 18 км.

Тепер можемо скласти рівняння:

2/5x + 0.4(3/5x) + 18 = x

Розгорнемо вирази:

2/5x + 6/5x + 18 = x

Знайдемо спільний знаменник:

(2/5x * 5x) + (6/5x * 5x) + 18 * 5x = x * 5x

Після спрощення отримаємо:

2x + 6x + 90 = 5x^2

Тепер перенесемо всі вирази на один бік рівняння:

5x^2 - 2x - 6x - 90 = 0

Об'єднаємо подібні члени:

5x^2 - 8x - 90 = 0

Тепер ми маємо квадратне рівняння. Можна використовувати дискримінант, щоб знайти значення "x". Дискримінант обчислюється за формулою D = b^2 - 4ac, де a = 5, b = -8, і c = -90.

D = (-8)^2 - 4 * 5 * (-90) = 64 + 1800 = 1864

Тепер використаємо квадратне рівняння:

x = (-b ± √D) / (2a)

x = (-(-8) ± √1864) / (2 * 5)

x = (8 ± √1864) / 10

x = (8 ± 43.2) / 10

Отже, маємо два розв'язки:

1. x = (8 + 43.2) / 10 = 51.2 / 10 = 5.12 км

2. x = (8 - 43.2) / 10 = -35.2 / 10 = -3.52 км

У нас є два можливі варіанти: 5.12 км і -3.52 км. Оскільки відстань не може бути від'ємною, то туристи повинні були пройти 5.12 км за ці три дні.