Геометрия: один скутикинании двух прямых пять разів більший за другий найдите кути Срочнооо​ пж

мне нужна здать в 10:20

Ответы на вопрос

Отвечает Гречуха Илья.
Давайте позначимо перший кут як "x" градусів і другий кут як "y" градусів.

За умовою задачі, один кут (x) є п'ять разів більший за інший кут (y). Тобто, ми можемо записати це виглядає так:

x = 5y

Крім того, сума двох кутів дорівнює 180 градусів, оскільки це сума кутів в прямокутному куті:

x + y = 180

Тепер ми маємо систему двох рівнянь з двома невідомими:

1. x = 5y
2. x + y = 180

Знайдемо рішення цієї системи:

З рівняння 1 виразимо x: x = 5y.

Підставимо це значення x в рівняння 2:

5y + y = 180

Об'єднаємо подібні доданки:

6y = 180

Розділимо обидва боки на 6, щоб знайти значення y:

y = 180 / 6
y = 30

Отже, другий кут дорівнює 30 градусів. Тепер ми можемо знайти значення першого кута:

x = 5y = 5 * 30 = 150

Перший кут дорівнює 150 градусів, а другий - 30 градусів.