Срочноооо,Потяг у дорозі було затримано на 30 хв. Щоб компенсувати затримку, машиніст потяга на

перегоні завдовжки 225 кмзбільшив швидкість на 5 км/год порівняно із заплано-ваною. З якою запланованою швидкістю мав рухатисяпотяг?​

Ответы на вопрос

Отвечает Сиделов Серёжа.

Відповідь: 45 км/год

Покрокове пояснення:

Нехай х км/ год швидкість з якою мав іхати поізд. Збільшивши швидкість на 5 км/ год, його швидкість стала: (х+5) км/год. Відстань на перегоні мав проіхати за 225/х год. Після збільшення швидкості він цю відстань проіхав за (225/х+5) год. За умовою:

225/х - 225/х+5 = 0,5

(225(х+5) - 225х) / х(х+5) = 0,5

(225х + 1125 - 225х)/х(х+5) = 0,5

1125/х(х+5) = 0,5

1125 - 0,5х(х+5)=0

-0,5х^2 - 2,5х + 1125=0

5x^2 + 25x - 11250=0

D= 625 + 225000=225650

X1= -50 не задовільняє умову;

Х2= 45 км/год запланована швидкість потяга.