відстань між двома пунктами потяг проходить за розкладом із заданої швидкістю за 5 год а через 3

год після виходу він був затриманий в дорозі на 15хв . щоб прибути на станцію вчасно потяг збільшив швидкість на10км год . Знайдіть початкову швидкість потяга​

Ответы на вопрос

Отвечает Rakhimberdina Alua.

15 мин = (15 : 60) ч = 0,25 ч

(5 - 3) - 0,25 = 1,75 ч - время, затраченное на путь после задержки.

Пусть х (км/ч) - первоначальная скорость поезда. Уравнение:

х · 5 = х · 3 + (х + 10) · 1,75

5х = 3х + 1,75х + 17,5

5х - 4,75х = 17,5

0,25х = 17,5

х = 17,5 : 0,25

х = 70

Вiдповiдь: 70 км/год.

Проверка:

70 · 5 = 70 · 3 + (70 + 10) · 1,75

350 = 210 + 140

350 = 350 (км) - расстояние между пунктами