Катер пройшов 71,6 км за 2 год за течією річки. Потім 3 год рухався проти течії річки. Знайдіть

середню швидкість човна, якщо швидкість течії дорівнює 1,8 км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Гаврилишина Карина.

Відповідь:

33,64 км/год

Покрокове пояснення:

За умовою :

S₁ = 71,6 км

t₁ = 2 год

t₂ = 3 год

Vт = 1,8 км/год

Знайти середню швидкість човна :

Vc = ? км/год

Знайдемо швидкість човна за течією річки :

\displaystyle V_{1}  = \frac{S}{t_{1} } =\frac{71,6}{2}=35,8 км/год

Швидкість катера за течією дорівнює суммі власної швижкості катера і швидкості течії річки.

Швидкість катера проти течії річки дорівнює різниці власної швидкості катера і швидкості течії річки.

Знаючи швидкість чона за течією і швидкість течії, можемо визначити власну швидкість катера:

Vвл = V - Vт = 35,8 - 1, 8 = 34 км/год - власна швидкість катера.

Знайдемо швидкість катера при русі  проти течії:

V₂ = Vвл - Vт = 34 - 1,8 = 32,2 км/год .

Знайдемо який шлях подолав катер рухаючись проти течії :

S₂ = V₂t₂ = 32,2 * 3 = 96,6 км

Середня швидкість руху тіла дорівнює відношенню всього шляху, який пройшло тіло, до інтервалу часу, за який цей шлях пройдено.

\displaystyle Vc=\frac{S_{1}+S_{2}  }{t_{1}+t_{2}  } =\frac{71,6+96,6}{2+3}=\frac{168,2}{5}=33,64км/год

Середня швидкість човна склала 33,64 км/год