Точка c (-1;4) - середина відрізка ab. знайдіть координати точки b, якщо a (3;-2)​


Ответы на вопрос

Отвечает Хворов Иван.

Коли координати кінців відрізка AB дорівнюють A(x_1;y_1) та B(x_2;y_2), то координати середини відрізка дорівнюють

C \left(\dfrac{x_1+x_2}{2}; \dfrac{y_1+y_2}{2} \right).

В нашому випадку x_1=3 та y_1=-2:

C\left(\dfrac{3+x_2}{2};\dfrac{-2+y_2}{2}\right)=C(-1;4)

Тобто:

\begin{cases}\dfrac{3+x_2}{2}=-1 \\ \dfrac{-2+y_2}{2}=4\end{cases}\\\\\\\begin{cases}3+x_2=-2\\ -2+y_2=8\end{cases}\\\\\begin{cases}x_2=-5 \\ y_2=10\end{cases}

Відповідь: B (-5; 10)