Oblicz wartość wyrażenia 2 10³ +5.10² +8 10+ 3 i wskaż, czy otrzymana liczba jest podzielna: 1)

przez 9; 2) przez 3. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Черулёва Юля.

2 \times 10 {}^{3}  + 5 \times 10 {}^{2} + 8 \times 10 + 3 = 2 \times 1000 + 5 \times 100 + 80 + 3 = 2000 + 500 + 83 = 2583